Miért válasszon minket?

• Nyugodt, csendes környezet a XII. kerület zöldövezetében. Tágas kert EU konform játékokkal, ahol a gyermekek naponta játszhatnak a tiszta levegőn. Különösen hasznos a légúti betegségben (pl. krupp, asztma) szenvedő gyermekeknek.
  • Maximum 16 fős csoportok (befogadóképességünk összesen 2 csoport); egy csoporttal két szakképzett óvodapedagógus foglalkozik (délelőtt és délután egy-egy)
  • Felvétel már 2,5 éves kortól
  • Napi négyszeri reform étkezés (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna) minőségi alapanyagokból
  • Heti kétszeri játékos vízhezszoktatás, úszásoktatás
  • Gyerekjóga heti egy alkalommal. Miért jó a gyerekjóga? Fejleszti a mozgáskoordinációt, aktiválja a szervezet védekező mechanizmusát, javítja a koncentrációs képességet.
  • Rendszeres kirándulások, óvodán kívüli programok
  • Intenzív játékos angol alkalmak szakképzett oktatóval
  • A radiátorok fa burkolattal vannak ellátva a biztonság és az esztétika érdekében
  • Reformpedagógiai módszerek egyesítve a hagyományos, jól beváltakkal
  • Iskola-előkészítő csoportot is indítunk
  • Logopédiai és orvosi szűrések
  • Hosszú nyitva tartás: reggel 7:00-től este 18:00-ig
  • Ingyenes parkolás az óvoda előtti utcában

Heti terv

Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek
Reggeli – játék
Külső világ tevékeny megismerése – kirándulás
Rajz – mintázás – kézimunka, Matematikai tartalmú tapasztalatok szerzése
Nagymozgás
Vers – mese
Ének – zene, énekes játékok
Mindennapos mozgás
Csendes percek
Udvari játék
Csendes pihenő
Játék Úszás
Játék Úszás
Játék

A játék tevékenység az egész napot áthatja, ebből motiválunk, ebbe vezetünk vissza minden más tevékenységet!

Napi terv

Időtartam Tevékenységek a gyermekek egyéni szükségletéhez igazodóan
  • Gondozási feladatok (tisztálkodás, étkezés, öltözködés)
  • Szabad játék, párhuzamosan tervezett, játékba integrált differenciált tevékenység a csoportszobában vagy a szabadban
  • Mindennapos frissítő mozgás vagy tervszerűen kötött mozgás
  • Ismerkedés a természet világával, megfigyelések végzése spontán és szervezett formában
  • Az egészséges életmódot erősítő egyéb tevékenység a szabad levegőn
  • Tevékenységbe ágyazott, a gyermekek egyéni képességeihez igazodó műveltségtartalmak közvetítése, a tevékenységekben megvalósuló tanulás
  • Vers, mese
  • Ének, zene, énekes játék
  • Rajzolás, mintázás, kézimunka
  • Mozgás
  • A külső világ tevékeny megismerése
  • Matematikai tartalmú tapasztalatok szerzése
  • Hitre nevelés
12.00–15.00 Gondozási feladatok (tisztálkodás, étkezés, öltözködés)
Pihenés
15.00–18.00 Gondozási feladatok (tisztálkodás, étkezés, öltözködés)
Szabad játék és, vagy párhuzamosan végezhető tevékenység (úszás) a szülők érkezéséig

Óvodánk a festői szépségű Széchenyi-hegyen helyezkedik el, kiváló lehetőséget biztosítva az egészséges, kulturált, nyugodt óvodai foglalkozásokhoz. Az épületünk teraszáról Budapest teljes panorámáját megcsodálhatjuk. A képeken látható uszoda a Hóvirág Klubban található, amely tőlünk 7 perc sétányira fekszik.

Képek az óvodáról

Farsang

Tél

Tropicarium

Óvodalátogatásra jelentkezés

Hétfőtől péntekig 9:00 és 17:00 között várjuk szeretettel. Kérem írja le, melyik napon és hány órakor tudna jönni!